Jak mają być rozmieszczone nasze pomieszczenia?

Im bardziej funkcjonalne będzie nasze mieszkanie, tym z pewnością chętniej będziemy w nim przebywali, a co więcej, tym chętniej będziemy do niego zapraszali znajomych. Dlatego warto na spokojnie pomyśleć, jakiej ma być ono powierzchni, a także w jaki sposób mają być umieszczone konkretne pomieszczenia.

Czy każde ma być osobno?

Warto się zastanowić, czy chcemy, aby każde pomieszczenie było osobno. Chodzi o to, abyśmy do każdego z nich wchodzili z korytarza i każde wówczas ma tylko jedno z drzwi. To wygodne rozwiązanie, bo każdy domownik ma swój pokój i nikt nie musi przez niego przechodzić, aby móc się dostać do innego pokoju. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że takie nieprzechodnie pomieszczenia zapewniają więcej intymności i jeśli ktoś nie chce widzieć się z pozostałymi domownikami, to nie jest do tego zmuszany.

Aneks kuchenny?

Proponowany jest też coraz częściej aneks kuchenny. A więc takie pomieszczenie, gdzie z jadalni czy z salonu można widzieć wszystko co się dzieje w kuchni, bo te pomieszczenia nie są oddzielone ani ścianą, ani drzwiami. Z pewnością takie rozwiązanie jest wygodne, zwłaszcza gdy są goście i nie trzeba przerywać rozmowy z nimi. Nie mniej warto się zastanowić, czy będzie nam ono odpowiadało także na co dzień, zwłaszcza przy przyrządzaniu różnych potraw.

Musimy zobaczyć jakie są propozycje, przemyśleć wszystkie rozwiązania, tak aby mieć pewność, że to jak będą rozmieszczone dane pomieszczenia, faktycznie będzie nam opowiadało. A naprawdę jest w czym przebierać.