Grupa ROBYG rozpoczęła w Warszawie nową inwestycję – Praga Piano. W ofercie jest 214 mieszkań i 4 lokale usługowe, z dużym udziałem przestronnych mieszkań w metrażach od 26 do 88 m2, z tarasami i ogródkami. Inwestycja Praga Piano jest zlokalizowana na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie osiedli, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstaną niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Ceny zaczynają się już od 11 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.

Elewacje w stonowanej kolorystyce bieli i szarości idealnie pasuje do klimatu lokalizacji. Zastosowana zostanie również farba antysmogowa. Do wewnątrz poprowadzi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości. Na osiedlu powstanie stacja ładowania aut elektrycznych, a dodatkowo będzie możliwość montażu indywidualnych ładowarek w hali garażowej. Oprócz zewnętrznych stojaków na rowery, przewidziane jest miejsce do ich przechowywania w hali garażowej. Teren wokół budynków został zaprojektowany przez architektów krajobrazu, z dużym nasyceniem zieleni.

Lokalizacja inwestycji zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie spokojną okolicę, ale też nie chcą tracić czasu na dojazdy. Sprawną komunikację zapewnią liczne linie autobusowe i tramwajowe, a planowaną stację III linii metra od osiedla będzie dzieliło jedynie 300 metrów.

Na przestrzeni ostatnich lat Praga Południe została objęta miejscowym planem rewitalizacji i stopniowo przywracana jest jej tożsamość. Tereny po fabrykach zyskują nowy charakter dzięki transformacji ich w modne miejsca spotkań, powstają nowe kawiarnie, osiedla mieszkaniowe, budowane są nowe ulice, zaś stare są modernizowane.

Na Pradze Południe znajduje się też jeden z największych zabytkowych parków Warszawy – Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim. Zajmuje ponad 55 hektarów i jest idealnym miejscem na rodzinne spacery, czy wypady ze znajomymi.

Najwyższy standard w okolicy

W standardzie, bez dodatkowych opłat, ROBYG oferuje Smart House by Keemple – inteligentny system, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji, ładowarki aut elektrycznych, panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED, energooszczędne, nowoczesne windy, z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej, funkcjonalne i doskonale doświetlone mieszkania, wysokie nawet do 2,7 m, duże okna trzyszybowe o wysokiej izolacji termicznej z możliwością zastosowania filtra antysmogowego oraz antywłamaniowe drzwi wejściowe z podwyższoną izolacją akustyczną. Stosowane materiały wykończeniowe są bezpieczne dla zdrowia i posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty ekologiczne. Aby zwiększyć wygodę i komfort mieszkańców, pomieszczenia do segregacji odpadów posiadają osobny wyciąg wentylacyjny. Budynki są wyposażone w instalację światłowodową doprowadzoną wprost do każdego lokalu, zapewniającą najszybszy możliwy dostęp do Internetu. Osiedla są chronione i monitorowane w jakości HD, a kontrolę dostępu zapewniają videofony z kolorowymi wyświetlaczami. Brama garażowa ma systemy automatycznego dostępu przez rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, w hali garażowej przewidziane są szerokie miejsca postojowe dla samochodów i duże ustawne komórki lokatorskie. Garaże wyposażono w zaawansowane systemy przeciwpożarowe, wykrywające gaz, dym i ogień. W razie zagrożenia system powiadomi odpowiednie służby. Dodatkowo ROBYG tworzy bezpieczne miejsca gniazdowania – domki dla owadów i budki dla ptaków, kładzie chodniki z kostki antysmogowej która korzystnie wpływa na redukcję szkodliwych substancji w powietrzu i montuje ławki solarne, które pozyskują energię słoneczną i umożliwiają ładowanie telefonu.

Części wspólne w budynkach są eleganckie i mają indywidualnie zaprojektowany wystrój wzbogacony przez lustra, tapety, fototapety, panele, czy stylowe oświetlenie. Duże wrażenie robi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości.

Grupa ROBYG jest stabilnym, wiarygodnym deweloperem – realizuje swoje cele wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży, a wszystkie budowy są budowane zgodnie z harmonogrmami. Firma utrzymuje stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań. Dysponuje dużymbankiem ziemi, szuka też gruntów w różnych lokalizacjach i nie wyklucza wejścia do nowych miast.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Dodatkowo program CSR Grupy obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG to 29.500 sprzedanych lokali i ponad 80.000 zadowolonych klientów. Więcej informacji www.robyg.pl

Umowy w nieruchomościach

Potrzebujesz umowy z branży nieruchomości? Zobacz wzór umowy najmu https://www.icg-group.com/wzory-umow/umowa-najmu/

Zielony park – Zielone budownictwo

Zielony budynek, a dokładniej – budynek zrównoważony, to obiekt oszczędny, komfortowy i stworzony z poszanowaniem środowiska naturalnego. Projektując, budując i użytkując zielone budynki, jednocześnie spełniamy nasze bieżące potrzeby, a także dbamy o to, aby następne pokolenia mogły zaspokoić swoje przyszłe potrzeby. Na wszystkich etapach życia takiego budynku uwzględnia się metody oszczędzania zasobów naturalnych i dbania o środowisko.

Budynki odpowiadają za około jedną trzecią wszystkich emisji gazów cieplarnianych i zużywają około 40% całej dostępnej energii. Dlatego już od dawna inwestujemy w bardziej zrównoważone i energooszczędne budownictwo.

To przejście na bardziej ekologiczne budownictwo jest podyktowane nie tylko presją ze strony branży, ale wynika również z globalnych megatrendów, takich jak wzrost populacji, urbanizacja, coraz wyższy standard życia. To stwarza konieczność łagodzenia skutków zmian klimatycznych i efektywniejszego gospodarowania zasobami naturalnymi Ziemi, tak aby wystarczyły one dla przyszłych pokoleń. Musimy w tym celu odejść od modelu gospodarki tworzącej odpady i przyjąć podejście bardziej zrównoważone.

Coraz więcej uwagi poświęcamy ekologicznym aspektom realizacji projektów budowlanych. Unia Europejska od wielu lat popiera koncepcję zrównoważonego budownictwa. Jest to podyktowane coraz ostrzejszymi wymogami prawnymi, dużymi kosztami energii, zwiększoną emisją dwutlenku węgla oraz zmieniającymi się preferencjami mieszkańców dotyczącymi troski o środowisko.

Rosnące wymogi inwestorów oraz najemców dotyczące budownictwa ekologicznego sprawiają, że w Polsce przybywa certyfikowanych budynków. Zaplanowanie inwestycji zgodnie z najwyższymi standardami przynosi wymierne korzyści nie tylko dla najemców, ale także dla najbliższego otoczenia.

Zielone, czyli zrównoważone budownictwo to w praktyce projektowanie i tworzenie budynków o ograniczonym negatywnym wpływie na środowisko, a zarazem przyjaznych dla ich użytkowników oraz zapewniających im odpowiedni poziom komfortu. Aby budynek mógł być uznany za zielony, musi on spełniać określone kryteria w konkretnych obszarach, takich jak:

– ograniczenie zużycia mediów, a w szczególności energii oraz wody,
– zminimalizowanie zużycia odpadów,
– zachowanie zielonego krajobrazu,
– poprawa samopoczucia i zdrowia użytkowników.

Do najpopularniejszych w Polsce i na świecie systemów oceny zrównoważonych budynków należą obecnie LEED oraz BREAM. Pierwszy z nich, Leadership in Energy and Environmental Design, został wprowadzony w 1998 r. przez U.S. Green Building Council i jest w tej chwili najpowszechniej stosowanym na świecie systemem, obecnym w blisko 170 krajach. Najpopularniejszy w Europie (w tym również w Polsce) jest z kolei brytyjski Building Research Establishment Environmental Assessment Method – łącznie korzysta z niego 77 krajów.

Jeśli więc ocenimy poziom rozwoju zielonego budownictwa przez pryzmat przyznawanych rok do roku certyfikatów, nasunie się jeden, prosty wniosek: rośnie ono w siłę, i to szybko. Pierwsza rodzima certyfikacja budynku w systemie LEED odbyła się na początku 2010 r., a pierwszy certyfikat BREEAM przyznano pięć miesięcy później.

Od tej pory następuje stały wzrost liczby certyfikowanych budynków w naszym kraju – w roku 2015 było ich 249, rok później było już 328 (budynki w fazie projektowej, wykonawczej oraz wybudowane), co stanowiło wzrost aż o 32 procent.

Dynamika rozwoju zielonego budownictwa w Polsce i na świecie pokazuje jasno, że nie mamy już do czynienia z modą, ani nawet trendem, tylko jasno wytyczonym kierunkiem, którego obranie wiąże się w określonymi korzyściami – dla środowiska i dla nas. Aby to unaocznić, warto na koniec zestawić ze sobą dwie liczby: budynki odpowiadają za 38 proc. światowych emisji CO2, a to właśnie w nich spędzamy około 90 procent naszego życia. Dbając więc o nasze dobre samopoczucie, dbamy o środowisko i tych dwóch dążeń nie możemy traktować oddzielnie.

Polski sektor budowlany jest w początkowej fazie transformacji budownictwa nie tylko pod względem stosowanych technologii, procedur, używanych materiałów, ale także pod względem mentalnym.

Wielu interesariuszy polskiego rynku budowlanego – od projektantów, deweloperów, innych inwestorów, właścicieli i zarządców budynków począwszy, przez producentów materiałów i firmy wykonawcze, po instytucje finansowe oraz administrację rządową i samorządową – nie czuje potrzeby włączenia się w proces zielonych lub zasłania się brakiem środków. Nie do przecenienia w procesie przełamywania tych barier są bodźce  regulacyjne  i finansowego.

Zasady zrównoważonego budownictwa oraz certyfikacja budynków są już integralną częścią nowoczesnego podejścia do procesu projektowania i coraz częściej są one wymagane przez inwestorów oraz użytkowników budynków.